Polecamy...

Zalety wyciskarek Hurom

24 lutego 2016

Wyciskarki Hurom cenione są przez ich użytkowników w dużej mierze ze względu na ich bardzo wysoką wydajność. Duże siły biorące udział w wyciskaniu soku pozwalają na uzyskanie jego ilości większej o około 100% w porównaniu z tym, co zaoferować nam może klasyczna sokowirówka.

Znaczenie w tej kwestii ma także zestaw specjalnych szczotek omiatających misę w czasie pracy urządzenia. Zapobiegają one zjawisku marnowania się surowca. Co ważne, wyciskarki Hurom nie ograniczają się do wyciskania soku jedynie z samego miąższu owoców i warzyw. Są one w stanie radzić sobie bez najmniejszych problemów z pestkami, a nawet ze skórkami. Ta ostatnia kwestia jest wyjątkowo ważna, gdyż jak regularnie przypominają naukowcy, zdecydowana większość substancji, których zawartość w owocach jest bardzo niewielka, kryje się właśnie w skórce i zaraz pod nią. Przetwarzanie skórek pozwala wyraźnie podnieść jakość gotowych soków owocowych i warzywnych.

Przy okazji trzeba też podkreślić, że mechanizm działania wyciskarki nie powoduje zniszczeń w substancjach tam się znajdujących. Wolno obracający się wał gwarantuje nam, że wszystkie zostaną wydobyte w sposób bezpieczny. Nie można zapominać także o tym, że wyciskarki Hurom są w stanie radzić sobie spokojnie z mniej typowymi rzeczami, czyli na przykład wyciśniemy za ich pomocą soki z ziół trawy pszenicznej lub z orzechów. Można za jej pomocą zrobić nawet mleko migdałowe. Zresztą wyciskarki Hurom pozwalają na daleko idącą inwencję kulinarną. Pojawia się w nich specjalna blokada, która może zablokować wypływ soku.

co można zrobić przy pomocy wyciskarki Hurom? W tym momencie można dodać miodu, kefiru, jogurtu lub innego składniku i w ten sposób uzyskać gotowy koktajl owocowy. Bardzo łatwy do zauważenia jest fakt, że sok uzyskiwany z wyciskarek Hurom nie jest tak klarowny, jak sok z sokowirówek. Jest to jednak jak najbardziej pozytywne zjawisko, ponieważ w ten sposób zachowuje się w nim więcej błonnika i pozytywnych związków chemicznych, a do tego stanowi on pokarm bardziej treściwy, lepiej nadający się na jedzenie dla dzieci i odzywki regeneracyjne dla dorosłych. Najlepsze wyciskarki Hurom posiadają funkcję ustawiania siły działania urządzenia. Jest to istotne, ponieważ różne ustawienia dadzą nam sok o różnej klarowności i tym samym różnej jakości. Wpłynie to istotnie na ilość soku wytwarzanego z surowca i ilość oraz jakość pulpy, jaka pozostanie po pracy urządzenia.

Autor

Robert Bałoń

Dermatolog, trener personalny.

To może Cię zainteresować