Polecamy...

Zapobiegaj nocnym skurczom nóg dzięki temu przepisowi na sok o wysokiej zawartości potasu i magnezu

12 lutego 2021

Czy jest coś bardziej bolesnego niż skurcz mięśni w środku nocy? Skurcze nóg, często nazywane konikami Charliego, wydają się pojawiać wtedy, gdy jesteś najbardziej zrelaksowany, a Twoje ciało się leczy. Dowiedz się tutaj, jak możesz zapobiec nocnym skurczom nóg za pomocą prostego soku combo.

Jeśli uda Ci się rozprostować i zrelaksować nogę, możesz sprawić, że skurcz szybko minie. Jednak może okazać się mniej bolesne, aby po prostu zapobiec skurcze nóg w pierwszej kolejności, upewniając się, że masz wystarczająco dużo potasu i magnezu w diecie.

Przyczyny nocnych skurczów nóg

Skurcze mięśni są obszarem wielkiej tajemnicy w medycynie sportowej. Mimo, że każdego dnia dowiadujemy się o nich coraz więcej, naukowcom trudno jest ustalić, dlaczego niektórzy ludzie cierpią na skurcze każdego dnia, a inni nigdy.

Odwodnienie jest jedną z przyczyn skurczów mięśni. Jeśli w ciągu dnia nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości wody, mięśnie nie mają jej tyle, ile potrzebują, by się wyleczyć i odbudować. Wraz z odwodnieniem często dochodzi do zaburzenia równowagi elektrolitowej, co oznacza, że organizm nie otrzymuje potrzebnego potasu, sodu i magnezu.

Zmęczenie mięśni to kolejna przyczyna skurczów. Jeśli ćwiczysz intensywnie lub często, Twoje mięśnie mogą znaleźć się w punkcie zmęczenia, powodując skurcze w ciągu następnych 24 godzin.

Zwiększanie poziomu potasu i magnezu

Utrzymywanie stabilnego poziomu potasu i magnezu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, by uniknąć skurczów mięśni. Potas i magnez są najbardziej znaczącymi elektrolitami znajdującymi się w Twoim organizmie, zwłaszcza w komórkach mięśniowych. Podobnie jak sód, utrzymują one homeostazę w organizmie.

Gdy poziom potasu jest zbyt niski, może dojść do niskiego stężenia potasu we krwi. Prowadzi to często do osłabienia i skurczów mięśni. Twój poziom potasu może spaść, jeśli dużo się pocisz lub pijesz za mało wody.

Zapobiegaj nocnym skurczom nóg dzięki temu przepisowi na sok o wysokiej zawartości potasu i magnezu

Utrzymanie wysokiego poziomu potasu i magnezu jest kluczem do uniknięcia skurczów mięśni. Picie świeżych soków z dużą zawartością potasu może w naturalny sposób podnieść jego poziom.

Przepis na sok:

Aby przygotować ten przepis, wystarczy przepuścić przez sokowirówkę następujące produkty:

  • ½ pęczka szpinaku lub jarmużu
  • Garść buraków (buraki też się nadają!)
  • 1 koper włoski
  • 1 zielone jabłko
  • 2 marchewki
  • 1 limonka

Ta kombinacja soków jest naturalnie bogata w potas i magnez, a dodatek zielonego jabłka sprawia, że ten sok jest pyszny. Jeśli wiesz, że czeka Cię ciężki fizycznie dzień, zacznij swój poranek od tego soku, aby zapewnić sobie zdrowy poziom minerałów.

Ten przepis na sok pomoże Twojemu organizmowi utrzymać równowagę elektrolitową nawet podczas intensywnych ćwiczeń lub upałów. Kiedy poziom potasu i magnezu jest już stabilny, możesz cieszyć się pełnią snu bez skurczów mięśni.

Suplementacja Magnezem - Naturalny Spokój

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie przygotować własnych soków, łatwą alternatywą dla zmniejszenia i zapobiegania nocnym skurczom nóg jest suplementacja magnezem.

Natural Calm (cytrynian magnezu) jest polecany przez dr Carolyn Dean, autorkę książki "The Magnesium Miracle".

Pomaga on dostarczyć organizmowi wystarczający poziom magnezu, aby nie tylko zapobiegać skurczom mięśni, ale także zaspokoić wiele innych potrzeb związanych z aktywnością enzymatyczną. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla RLS (zespół niespokojnych nóg).

Autor

Ewa Wojtuń

Lekarz medycyny naturalnej.

To może Cię zainteresować