Polecamy...

Jakie kwestie warto rozważyć wybierając wyciskarkę lub sokowirówkę?

11 marca 2016

Jeśli zależy nam na tym, aby zakupiona przez nas wyciskarka służyła nam rzeczywiście dobrze, jeszcze przed jej zakupem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, jak często zamierzamy jej używać.

Okazuje się, że w przypadku nowoczesnych urządzeń sam proces wykonywania soku nie jest już męczący i tylko od nas zależy, czy chcemy obierać ze skórki i kroić owoce i warzywa. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie musimy obawiać się jakichkolwiek niedogodności, za szczególnie uciążliwe możemy zaś uznać czyszczenie urządzenia. Powinno być ono czyszczone po każdym użyciu, w naszym interesie leży przy tym to, aby wspomniana czynność była wykonywana z maksymalną dokładnością. Okazuje się przy tym, że trudności na tym polu potrafią być szczególnie uciążliwe, jeśli więc planujemy częste wykorzystywanie urządzenia, wskazane jest przywiązywanie szczególnie dużej wagi do tego aspektu.

dobra wyciskarka do soków Na szczęście, konstrukcja wyciskarek sprawia, że ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż ma to miejsce w odniesieniu do sokowirówki. Czynnikiem, wobec którego nigdy nie jesteśmy obojętni jest również ten, który odnosi się do ceny urządzenia. Nie można przecież nie zgodzić się z tym, że zarówno ceny wyciskarek, jak i sokowirówek w istotny sposób różnią się między sobą. Oczywiście, nie oznacza to, że najlepsze są urządzenia najdroższe, co do zasady jednak to czynnik cenowy ma największy wpływ na jakość urządzenia, a w dalszej kolejności również na poziom zadowolenia z soku, który udało nam się pozyskać za jego pośrednictwem.

Problem ten jest widoczny zwłaszcza w odniesieniu do stosunkowo niedrogich sokowirówek. Ich niska cena jest czynnikiem zachęcającym, niejednokrotnie idzie jednak w parze z niewysoką jakością, sokowirówki często ulegają więc uszkodzeniom, a sok już na etapie produkcji traci wiele wartościowych składników. Problem ten może dać o sobie znać także użytkownikom niezbyt drogich wyciskarek. O większym koszcie związanym z zakupem tego rodzaju urządzenia warto zatem myśleć jako o inwestycji w nasze własne zdrowie. Coraz częściej mówi się przecież o tak zwanej terapii sokami i nie ulega wątpliwości, że mamy w jej przypadku do czynienia z wyjątkowo skutecznym rozwiązaniu. Często można też usłyszeć, że wyciskarki to rozwiązania dla zaawansowanych amatorów soków.

Autor

Ewa Wojtuń

Lekarz medycyny naturalnej.

To może Cię zainteresować