Polecamy...

Wyciskarka do soków. Jaką wybrać?

29 maja 2019

Poszukujesz jakościowej wyciskarki, która umożliwi Ci codzienne spożywanie świeżego soku? Nic dziwnego. Bogactwo witamin, soli mineralnych i błonnika zawartych w owocach, warzywach, roślinach i orzechach jest niezbędne. Mowa nie tylko o warzywach i owocach, ponieważ odpowiednia wyciskarka do soków ułatwi wykonanie domowego mleka, zielonych soków, masła orzechowego. Jaką więc wyciskarkę wybrać?

Wyciskarka wolnoobrotowa - zalety

Do niedawna najpopularniejszym narzędziem do wyciskania soków były sokowirówki. Sposób ich działania polega na ścieraniu warzyw i owoców, a pozyskiwany sok jest bardzo klarowny. Wadą sokowirówek jest jednak wysoka prędkość ścierania, która powoduje powstawanie równie wysokiej temperatury. Temperatura ta niszczy wartości odżywcze zawarte w surowcach. Właśnie dlatego wyciskarki wolnoobrotowe stają się coraz bardziej popularne. Wyciskarka zgniata owoce, z wykorzystaniem obrotów niewielkiej prędkości. Sok z wyciskarki nie jest przejrzysty, jest jednak bogactwem witamin i błonnika. Wiele osób opowiada się za teorią, że tylko picie takiego soku ma sens. W przeciwnym razie, wyciskanie soków traci swoje prozdrowotne przeznaczenie. 

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Wyróżniamy wyciskarki wolnoobrotowe ręczne i elektryczne. Ze względu na wygodę, najczęściej wybierane są wyciskarki elektryczne. Oprócz tego, ważny jest podział na wyciskarki ze ślimakiem poziomym i pionowym. Wyciskarki pionowe zajmują mniej miejsca i służą głównie do wyciskania soków z warzyw i owoców. Natomiast z wykorzystaniem wyciskarki poziomej można przyrządzić sok z wykorzystaniem roślin, takich jak jarmuż czy zioła. Dlatego jeśli planujesz stosowanie soków zielone i zdrowych koktajli koniecznie sięgnij po wyciskarkę poziomą. W tej wyciskarce stosuje się jeden lub dwa ślimaki. To nie koniec! Wielofunkcyjne wyciskarki poziome pomogą stworzyć różnorodne, domowe dodatki i potrawy. Co można wytworzyć z wykorzystaniem takiej wyciskarki? 

Wielofunkcyjna i jakościowa wyciskarka 

Przed zakupem, warto doczytać szczegóły dotyczące funkcji danej wyciskarki (https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/). Przyrząd wielofunkcyjny pozwoli na wytworzenie makaronu, mleka migdałowego, kokosowego, owsianego, a także lodów czy masła orzechowego lub czekoladowego! Wszystko to sprawia, że wybór jest ułatwiony. Po określeniu, jakiego rodzaju soki i wyroby chcemy uzyskać, wystarczy dobrać urządzenie o odpowiednich funkcjach. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na moc wyciskarki, liczbę ślimaków i prędkość. Istotna jest oczywiście również cena. Można więc już na samym początku pogrupować wyciskarki względem ceny, a następnie dokonać wyboru. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podróbki nie będą działać tak jak produkty oryginalne. Porównując ceny, zaleca się jednoczesne porównanie długości gwarancji. Istotne jest także bezpieczeństwo, dlatego warto sprawdzić, czy w wyciskarce zastosowano ostre elementy. Niebanalne znaczenie ma również system oczyszczania i dostępność dodatkowych akcesoriów do czyszczenia.

Po sprawdzeniu wszelkich istotnych szczegółów, wybór odpowiedniej wyciskarki nie sprawi trudności. Warto także przeglądnąć fora internetowe i opinie na temat urządzeń. Opinie dotychczasowych użytkowników będą szczególnie obiektywnym źródłem informacji. 

Autor

Robert Bałoń

Dermatolog, trener personalny.

To może Cię zainteresować